Bulak Projekt

Aktualności

Uroczyste otwarcie Galerii Siedlce

Uroczyste otwarcie Galerii Siedlce

Galeria Siedlce jest pierwszym w Siedlcach i całym regionie siedleckim nowoczesnym centrum handlowo-usługowo-rozrywkowym. Zlokalizowany w ścisłym centrum miasta obiekt pomieści ok. 120 sklepów, restauracji i kawiarni, a także pięciosalowe kino i klub fitness.

[...]

– Galeria Siedlce wnosi do miasta nową jakość handlu i usług – mówi Agnieszka Muż, Asset Manager z firmy Colliers International, która zarządza obiektem. – Estetyka i najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, harmonijnie łączą się tutaj z elementami nawiązującymi do historii miejsca i miasta.
Plac miejski
Pomiędzy zabytkowymi budynkami Banku i Oficyn, a elewacją Galerii usytuowano plac miejski z nasadzonymi drzewami oraz fontanną. Stanowi on wygodne i bezpieczne wejście dla klientów, a jednocześnie pełni rolę miejsca integracji mieszkańców, przestrzeni rozrywkowej i ekspozycyjnej oraz „ogródka letniego” restauracji i pubów, które zlokalizowane będą w wewnętrznej części budynków Banku i Oficyn. Amfiteatralnie ukształtowane schody tworzą siedziska dla widzów i klientów.
– Dzięki indywidualnemu, zamknięto-otwartemu charakterowi oraz właściwym proporcjom, plac miejski przed Galerią Siedlce, może zmieścić 2000 osób, a przy tym jest kameralny. – mówi Marek Bulak z pracowni Bulak Projekt, która jest autorem projektu architektonicznego Galerii.

 

Źródło:
http://siedlcenews.pl/2014/03/29/galeria-siedlce-otwarta-zdjecia/nggallery/page/1