Bulak Projekt

Aktualności

Miejskie wille powstaną pod skarpą na Mokotowie

Miejskie wille powstaną pod skarpą na Mokotowie

Osiedle willi miejskich, bliźniaków i szeregowców powstanie w pobliżu
al. Wilanowskiej, pod skarpą warszawską. To jedna z kilku planowanych w tym rejonie tego typu inwestycji.
- Mamy już pozwolenie na budowę. Budowa rozpocznie się we wrześniu - informuje Marlena Rejczak, menedżer ds. sprzedaży z firmy Nasze Miasteczko Development.

Ten deweloper specjalizuje się w budowach osiedli domów jednorodzinnych, bliźniaków i szeregowców w miejscowościach na południe od Warszawy. W ciągu ostatnich 12 lat zbudował już kilkanaście kompleksów domów w Józefosławiu, Mysiadle i Piasecznie Teraz zamierza budować w Warszawie, na terenie objętym planem zagospodarowania tzw. rejonu pod skocznią. Dysponuje gruntem o powierzchni nieco ponad hektara, położonym około 150 metrów od stojącej przy al. Wilanowskiej tzw. Żółtej Karczmy. Marlena Rejczak opowiada, że inwestycja o nazwie Potoki Residence będzie się składać z trzech rodzajów domów.

- Po pierwsze, powstaną trzy budynki w zabudowie typu willa miejska. Na parterze i na piętrze znajdą się w nich apartamenty dwu- i trzypokojowe, te na parterze - z własnymi ogródkami. Ich powierzchnie wynoszą od 53 do 78 m kw. Na drugim ostatnim piętrze znajdą się penthouse'y o powierzchni 261 m kw. - wylicza. Ponadto powstanie osiem domów w zabudowie bliźniaczej. Domy skrajne będą mieć nieco ponad 200 m kw., a  domy środkowe - ok. 172 m kw. - Trzeci element osiedla to zabudowa szeregowa. Dwa domy skrajne będą mieć powierzchnię ok. 258 m kw. Na parterze zaplanowaliśmy apartamenty z ogródkami o powierzchni ponad 92 m kw. Na pierwszym i drugim piętrze znajdzie się penthouse o powierzchni prawie 200 m kw. - dodaje przedstawicielka inwestora.

Nieopodal inwestycji Naszego Miasteczka swoją rezydencję stylizowaną na klasycystyczny pałac zbudował miliarder Leszek Czarnecki. Tuż obok firma Home Broker postawiła dwa luksusowe "bliźniaki pałacowe", po 9 mln zł każdy. Duże osiedla na kilkuhektarowych terenach planują tu także firmy Skanska, Ronson oraz MS Opoka - przekonywał rok temu Jerzy Węglarz z Home Broker. - Luksus budownictwa i architektury idzie tu w parze z ciszą, spokojem, zielenią, przestrzenią i jednocześnie bliskością centrum. Jeśli ktoś jest aktywny zawodowo i nie chce codziennie dojeżdżać z Konstancina czy Magdalenki, jest to dla niego idealne miejsce.

Wtórował mu projektant planu pod Skocznią, Krzysztof Domaradzki. - To może być druga Saska Kępa , bo skala zabudowy, jaką dopuszcza plan, jest porównywalna - mówił z nadzieją w ubiegłym roku w rozmowie z "Gazetą".

Ceny mieszkań w Potoki Residence wahają się od 9,8 do 12,8 tys. zł za m kw., do tego słono trzeba będzie zapłacić także za miejsce w podziemnym garażu - aż 48 tys. zł. Nazwa inwestycji wzięta jest od ulicy Potoki, która ma stanowić dojazd do al. Wilanowskiej. Zbuduje ją deweloper. Osiedle ma być gotowe w grudniu 2014 r.

Źródło
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,14291096,Miejskie_wille_powstana_pod_skarpa_na_Mokotowie.html